Bayrak imalat aşamaları

BAYRAK İMALAT AŞAMALARI

Her sektörün kendine has incelikleri olduğu gibi, bayrak imalatının da kendine has incelikleri vardır. iplikten dokumaya, baskıdan dikişe ve paketlemeye kadar uzanan bu serüvende yeterli tecrübenin olmaması, müşterilerin memnun edilememesi sonucunu doğurur.

1- İPLİK

Evet bu serüven iplikten başlar. Kaliteli iplikler müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda dokunur. Eğer iplik yeterli kalitede olmazsa sonraki aşamaların kaliteli olması hiç bir anlam ifade etmez. Bu aynı şuna benzer. Düşününki bir bina inşa edilirken evvela temeli sağlam yapmak gerekir. Eğer temel sağlam olmazsa o binada sağlam olmaz.İşte bu şekilde iplik kaliteli olmazsa bayrakta kaliteli olmayacaktır.

 

İplikte önemli olan bir husus ise şudur. İpliğin kopmaya karşı mukavemetli olması gerekir. Zira göndere bayrak çekenler bunu çok iyi bilirler ki, Bayrakların eskimesinin erken yıpranmasının en büyük sebebi bayraktaki yırtılmalardır.

 

     Peki iplik kalitesi nasıl anlaşılır?

İplik kalitesini anlayabilmek uzun yıllar tecrübe gerektiren bir iştir. Bu anlamda müşterilerin kendilerini yetiştirebilmeleri pek mümkün olmayacağından güvenilir, dürüst, sağlam bir bayrak firmasıyla çalışmaları ve onların tecrübeleriyle kendilerine yön vermeleri gerekir.  Bu anlamda EFSANE BAYRAK olarak her zaman müşterilerimize arzu ettikleri ürünle alakalı detaylı sunum yapmaktayız. böylelikle arzu ettikleri ürünü en yüksek kalitede sunmaktayız.

 

2. DOKUMA

 

Şimdi sıra temin edilen kaliteli ipliklerin en asgari fire ile dokutulması işlemine geldi. Buradaki en önemli detaylardan birisi fire hesaplamasının doğru yapılması, müşterilerimize almadıkları firelerin maliyetinin yüklenmemesi ve dokuma sıklığı. Nitekim Raşel dediğimiz kumaş türü dokuma ve iplik kalitesi farkıyla 80-90 gramda olabilmekte 110-120 gramda olabilmektedir. Bu ise bayrak ömrüne doğrudan tesir eden bir etkendir.

 

3.BASKI

 

Baskı işlemi birbirinden farklı bir çok teknolojiyle yapılmaktadır. Doğrudan kumaşa baskı, transfer baskı, serigraf baskı, pigment baskı ve daha bir çok yöntemle bu işlem gerçekleştirilmektedir. Baskının ham maddesi olan boya baskının kalitesini belirler. Boyanın herşeyden önce kansorajen madde içermemesi tüm bayrak imalatçılarının ana prensibi olmalıdır. İkinci olarak boyanın uygulamasının profosyoneller ellerde yapılması gerekmektedir.

 

PROFOSYONEL OLMAYAN BASKILAR NE GİBİ SORUNLAR DOĞURUR?

 

Baskı logonuzun, görselinizin yahut yazınızın kumaşa dönüştürelmesi halidir. Görsel anlamda en büyük etkiyi sağlayan unsur baskı kalitesidir.

 

Biliyorsunuz renkler yayınlandığı ortama hava koşullarına hatta kişiden kişiye bile değişkenlik gösterir. Örneğin bilgisayar ortamında hazırladığınız kırmızı renkli bir görseli cep telefonunuza yolladığınızda turuncu bir resimle karşılaşabilirsiniz. bu sebeple müşteri ve imalatçı arasında arzu edilen görsel hakkında detaylı bir iletişim kurulması gerekir. aksi halde sarışın birinin resminin basılmasını isteyen birisi esmer bir fotoğrafla karşılaşabilir.

Bir diğer önemli husus ise boyanın pişirilmesi hususudur. Tam pişmeyen yerleşmeyen boyalar yağmurda yahut güneşte hemen solma ve akma yapacaktır. Ancak tüm bunların yanında bilinmelidir ki, bütün bu kurallara dikkat edilse dahi yinede bayrak ömrü asıldığı yere göre 6 ila 9 ay arasında değişir.

 

 

4-DİKİM

 

 

İmalat aşamasındaki son adım dikimdir. Bayrakların dikiminde dikkat edileceklerin başında yine iplik kalitesi gelmektedir. İpliğin kopmaya karşı, yırtılmaya karşı dayanıklı olması gerekir. Aksi takdirde asılan bayrağın kumaşı ne kadar kaliteli olsa da kıvrım yerleri ve biye yerleri açılma yapacak, bayrak çabuk deforme olacaktır.

Firmamıza gelen birçok müşterimizde gördüğümüz en büyük sıkıntılardan biride bu olmuştur. Gelen müşterilerimiz ellerinde paramparça olmuş bayraklarından şikayet ederler ve bizden yırtılmayacak bayrak talep ederler. EFSANE BAYRAK olarak müşterilerimize her zaman kaliteli bayrak sunmak prensibimiz olmuştur.

Böylelikle bayrak imalatının aşamaları gerçekleşir ve kaliteli bayraklar müşteriler ile buluşmuş olur. Sizlerde kaliteli bayrak almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

iletişim bilgilerimiz için tıklayın yada 0212 653 02 28 nolu telefondan  bizlere ulaşın.

hoşçakalın.

 

About the author: efsanebayrak

Leave a Reply

Your email address will not be published.